A 33. Vizuális Művészeti Hónap fotópályázatának kiállítására 2017. november 10-től meghosszabbított nyitvatartással december 5-éig került sor a BMK Galériában a Budapesti Művelődési Központban (XI., Etele út 55./A.).
Oklevelek átadására és a kiállítás bemutatására 2017. november 16-án került sor EIFERT JÁNOS fotóművész, a pályázat zsűrielnöke vezetésével.
A pályázat nyertese: dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN
Oklevelet kapnak: dr. MANN JUDIT, FARKAS IMRE, HODOSSY ILONA, KOVÁCS JUDIT, KOZMA CECÍLIA, LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY, NAGY SUGÁR, SZŐNYI ISTVÁN
Négy évtizednyi múlttal hirdette meg ismét ebben az évben a Budapesti Művelődési
Központ a 33. Vizuális Művészeti Hónap kiállítás- és programsorozatot, amely a fővárosi amatőr képző- és fotóművészek számára kínál pályázati s egyben bemutatkozási lehetőséget.
A sorozat első tárlata a fotópályázat kiállítása.
A pályázatra ebben az évben 32 alkotó 320 fénykép beküldésével jelentkezett. A fényképeket két témában, SZABADON VÁLASZTOTT, illetve AZ UTCA témakörökben lehetett benyújtani. A pályaművek mintegy kétharmada tartozott az első s egyharmada a második kategóriába. A fényképeket nyilvános keretek között zsűri bírálta el, melynek tagjai voltak EIFERT JÁNOS fotóművész, egyben a zsűri elnöke és Olasz Ágnes, illetve Gimesi András fotográfusok. A zsűri 19 pályázó 39 fotójának kiállítása mellett döntött. Helyezési sorrendet nem állított fel, egy alkotót nyilvánított a pályázat nyertesének, 8 alkotót pedig oklevéllel jutalmazott.
A 33. Vizuális Művészeti Hónap fotópályázatának nyertese:
Dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN, amelyet a REGGELI DIDERGŐS és a JÖVÉS-MENÉS című fényképeiért érdemelt.
A 33. Vizuális Művészeti Hónap fotópályázatának oklevelét kapják:
- Dr. MANN JUDIT: PERBEN, HARAGBAN
- FARKAS IMRE: PORTUGÁL PAVILON
- HODOSSY ILONA: MESEVÁROS
- KOVÁCS JUDIT: SZELLEMKÉP
- KOZMA CECILIA: ÉLETKÉP
- LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY: ÁRNYVITORLÁS
- NAGY SUGÁR: RITMUS AZ ESŐBEN
- SZŐNYI ISTVÁN: KOLONTÁR UTCÁJA
A pályázat nyertese számára önálló kiállítási lehetőséget kínálunk a jövő év I. felében a BMK Galériában, az oklevéllel jutalmazottak pedig részt vehetnek ugyanitt egy számukra rendezett csoportos kiállításon.
A 33. VIZUÁLIS MŰVÉSZETI HÓNAP FOTÓPÁLYÁZAT KIÁLLÍTÓI
- BORBÉLY DÁNIEL:
- West Georgia
- dr. MANN JUDIT:
- Perben, haragban OKLEVÉL
- dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN:
- Reggeli didergős, Jövés-menés
I. HELYEZETT: Mindig együtt, Két keréken
- ÉLES REA:
- Szoborember
- FARKAS IMRE:
- Portugál pavilon
OKLEVÉL: Elhagyatott tanyavilág
- FÁBIÁN ANDRÁS:
- Provident székház
- HODOSSY ILONA
- Meseváros
OKLEVÉL; Jégzajlás, A zöld tó, Sziluett
- KOVÁCS JUDIT:
- Szellemkép OKLEVÉL
- KOZMA CECÍLIA:
- Életstílus OKLEVÉL
- LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY:
- Árnyvitorlás OKLEVÉL; A hírlap, Kettesben, Ívek, Mindörökké, Minimál, Vonalak
- NAGY CSILLA:
- A fény felé
- NAGY SUGÁR:
- Ritmus az esőben
OKLEVÉL: Mindig, mindenhol
- NERHAFT ANTALNÉ:
- Lépcsőház
- NÉMETH MIKLÓSNÉ:
- Kép a képben OKLEVÉL
- SIMÁK GERGŐ:
- Lisszabon V., Nyugalom
- SZALAI MIHÁLY:
- A híd, Hazafelé
- SZŐNYI ISTVÁN:
- Kolontár utcája OKLEVÉL; Kísértetek utcája
- VERES MARIANN:
- Extázis
- ZÁCS ÁGOSTON:
- Háromszög, Átkaroló, Madárka
BORBÉLY DÁNIEL: (West Georgia)
Hobbi szinten foglalkozom fotózással 4 éve. Elsősorban digitális kamerával dolgozom. Képeimmel azt próbálom megörökíteni, hogy az emberek hogyan használják a közösségi tereket. Képeim tárgya az egyes emberek helyett egy terület lakói és életterük közti kapcsolat. Második alkalommal kerül képem/képeim kiállításra, így minden lehetőséget – beleértve a BMK Fotópályá-zatot is – izgalmas momentumnak tartok.
ÉLES REA: (Szoborember)
3 éve vettem először kézbe tükörreflexes fényképezőgépet, kb. 2 éve fotózok rendszeresen. Mindig érdekeltek a művészetek, foglalkoztam vers-, és prózaírással, zeneművészettel, és táncművészettel is. A fotózással kíváncsiságból kezdtem foglalkozni, és rájöttem, hogy ez nem csak hobbi, hanem nagyon jó önkifejezési módszer is, nagyon szeretek a képeimen érzéseket, hangulatokat megörökíteni. A Kőbányai Fotóklub tagjaként igyekszem tapasztaltabb fotós társaimtól tanulni, és fejlődni a fotóművészet területén.
FARKAS IMRE: (Portugál pavilon OKLEVÉL; Elhagyatott tanyavilág)
Hivatalosan okleveles építészmérnök, egy belsőépítészeti cég ügyvezetője vagyok. 2016 nyara óta nyugdíjas. Valójában az építés, az utazás, a fotográfia szenvedélyes művelője. A szerencse úgy hozta, hogy bejárhattam Erdély egy részének gyönyörű tájait, városait, de eljutottam a Balti országokba, és szinte hihetetlen, még Közép-Ázsiába is, a híres Szamarkandba. Mostanában sokszor egy szakmai – építész-csapattal utazom, ahol nincs megállás, állvány kizárva, és majdnem mindig kutyafuttában kell keresni az érdekes kivágásokat. A bakancslistás helyek közül már jártam Angkorban, a Machu Picchu pára borította misztikus hegyén, Agrában a Tadzs Mahal gyönyörű mauzóleumánál, a Burj Dubai 123. emeletén, hőlégballonban, Magyarország légterében, kisrepülőgépen, a Balaton felett. A BMK REFLEX Fotóklub és a Magyar Fotóművészek Világszövetségének vagyok tagja.
FÁBIÁN ANDRÁS: (Provident székház)
Több mint 40 éve vagyok tagja a Budai Fotó-és Filmklub alkotó közösségének. A régi és a modern kor építészetének emlékeit, lenyomatait, az ember és a természet alkotta táj szépségeit szeretném a fotóimon bemutatni – több vagy kevesebb sikerrel!
HODOSSY ILONA: (Meseváros OKLEVÉL; Jégzajlás, A zöld tó, Sziluett)
Nagyon szeretek fotózni, elsősorban a fények-árnyékok, a formák-ívek és érdekes alakzatok, tükröződések játékossága érdekel. Az épületek, hidak szerkezetei, motívumai, a természet színei, a víz (ami minden pillanatban változik) megörökítése mind-mind kihívás számomra. Emellett örömmel tölt el az ellesett pillanatok lefényképezése, ha sikerül visszaadni a pillanat varázsát.
Szeretek apró részleteket fotózni, sok mindent másként látunk a valóságban, mint egészen közelről egy objektíven keresztül.
KOVÁCS JUDIT: (Szellemkép OKLEVÉL)
Az ELTE Bölcsészkarára jártam. Kedvenc munkahelyem egy Alapítvány volt, ahol a világot akartuk megváltani. Furcsa mód nem sikerült. Azóta is keresem önmagam, de sajnos nem találom. Persze bőven van még időm, hisz alig vagyok túl a hatvanon.
Nyolc évig festettem, de most tavasszal megörököltem unokám fényképezőgépét, és gondoltam, megpróbálkozom a fotózással is. Az emberek, az ellesett pillanatok érdekelnek – és az absztrakt képek.
KOZMA CECÍLIA: (Életstílus OKLEVÉL)
Aktív éveimben erősáramú villamosmérnökként dolgoztam. Néhány évvel ezelőtt kezdtem el foglalkozni a fotózással, amely tevékenység mára már a mindennapjaim része lett. Minden érdekel: a tájak, az érdekes épület- és utcarészletek, a geometriai formák, a színek és a hangulatok megörökítése egyaránt. A 60+ Fotókör csoportos kiállításain 2009 óta veszek részt, az APS Fotóstúdió életébe pedig 2012-ben kapcsolódtam be.
Pályázatokon sikereim már adódtak, pl. MAFOSZ-Szalon, BMK, Világszövetség, Ökumenikus, Házunk-Hazánk, Csak tiszta forrásból.
LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY: (Árnyvitorlás OKLEVÉL; A hírlap, Kettesben, Ívek, Mindörökké, Minimál, Vonalak)
A fotózás számomra olyan, mint egy lélegzet, egy szívdobbanás.
A fotózás egy nagy szerelem, amely ezer szállal összeköt. Hűséges társam útjaimon, segít megismerni a világot, ami körülvesz. Megtanított látni, a szépséget észrevenni.
Segít megmutatni másoknak lelkem rezdülését.
dr. MANN JUDIT: (Perben, haragban OKLEVÉL)
Egyetemista koromban szerettem bele a fotózásba, akkor már eredményesen szerepeltem pályázatokon, kiállításokon. Majd 20 év kihagyás következett, ami alatt felnőttek a fiaim és vissza lehetett térni ehhez a csodálatos játékhoz. Kedvenc témám ma is az ember, a mindennapi élet, de szívesen nézelődöm a természetben, a nagyvárosokban is. Nekem nagyon bejött a digitális fotózás, szerintem sok új lehetőséget adott a fotósok kezébe. De azért szeretettel emlékszem a sötétkamrában a hívótálakra is, amelyekben varázslatosan jöttek elő a képek a derengő vörös fényben.
NAGY CSILLA: (A fény felé)
10 éves korom óta fényképezek. Már akkor sem olyan fotókat készítettem, ami a valóság, a pillanat egyszerű leképezése, azt gondoltam, az a képeslapok műfaja.
A digitális technika nagyon megtalált – nem kell a nehéz felszerelést cipelni, és nem kell a kattintások számát limitálni. Bár a bőségből se könnyű beválasztani vagy kidobni, ami nekem tetszik vagy nem, de a kiválasztott képeket a számítógép segítségével akár át is alakíthatom az ízlésem szerint. No, nem úgy, hogy más legyen, hanem, hogy jobb legyen. Szerintem ez egy szubjektív műfaj. Szeretem.
NAGY SUGÁR: (Ritmus az esőben OKLEVÉL; Mindig, mindenhol)
Nagyjából 10 éve fotózok. Örömfotósnak tekintem magam. A fotózásom kezdete óta elsősorban épületképek felé vonzódom, mert szeretem a szimmetriát, a dinamikát és a ritmust visszalátni a fotókon. Az utóbbi időben aztán kinyíltam más témák felé is, például a városképek vagy tájképek (ott is inkább a dinamikát, ritmust keresem). Ezekhez képest még újabb kitekintés a street-fotó és az emberábrázolás. Most próbálok gyakorlatot szerezni abban, hogy érdekes tevékenységben örökítsem meg a hétköznapokat.
Szeretném, ha a témák tekintetében többirányúvá nőné ki magát az érdeklődésem, úgy, hogy továbbra is megmaradhassak a képek ritmusánál és dinamikájánál.
NERHAFT ANTALNÉ: (Lépcsőház)
A fényképezés szeretetét, a fotózás alapjait édesanyám ismertette meg velem. Sok éve fényképezek, 1998 óta szerepelek csoportos kiállításokon, veszek részt pályázatokon.
Kedvenc témáim a fény-árnyék, a tükröződések, az érdekes formák, részletek. Hét alkalommal volt önálló kiállításom, igyekeztem mindig valami újat megmutatni. Készítettem képeimből montázsokat, haigákat, összeállítottam kép párokat, triptichonokat, tematikus sorozatokat.
Hagyományosan, filmre fényképezek, bár tervezem a digitális fotózással történő megismerkedést, amelytől új lehetőségeket várok.
NÉMETH MIKLÓSNÉ: (Kép a képben OKLEVÉL)
Érzések, emlékek, tanítás, gyűjtések,képzőművészeti tevékenységek… A fotózás szenvedélye hobbym, életem része. A pillanat megragadása, a kész mű átalakítása, szerkesztése, régi és új technikák elsajátítása önképzéssel. Ismereteim bővítéseként a fotótörténet múltját kutatva rátaláltam az adott korra jellemző fotótechnikával készült pár képre, ma már történelmi emléknek számít az 1900 évekből. Újra érdeklődésem középpontjába került a fotóművészet különleges ága, ezáltal fotóim egy részén a régi fotóeljárást alkalmazom, különböző anyagok felhasználásával készített alkotások érdekes textúráját figyelve. A kiállításon látható fotó is egy régi technika: cianotípia. Munkáim saját tulajdonban, barátok, ismerősök körében vannak, nem kerültek nyilvánosság elé. Az első bemutatkozásom a mai, köszönöm a lehetőséget!
SIMÁK GERGŐ: Lisszabon V., Nyugalom)
SZALAI MIHÁLY: (A híd, Hazafelé)
Nyugdíjas üzemmérnök vagyok. Az amatőr fényképezést több évtizede gyakorolom, több országos és egyéni kiállításon szerepeltek képeim. Elsősorban a fekete-fehér képeket kedvelem, néhány éve gyakorolom a digitális technikát, de továbbra is az analóg filmes fotózás a "szívem kedvese".
SZŐNYI ISTVÁN: (Kolontár utcája OKLEVÉL) Kísértetek utcája
Irodalom- és művészettörténész végzettségű fotográfusként műemlék- és épület-fotózásra szakosodtam. Specialitásom a műemlék- és egyéb épületek külső és belső tereinek látványos, panorámaszerű bemutatása. 2014-ben három reprezentatív albumban jelentek meg képeim.
Az Ybl Miklós-emlékév alkalmából kiadott, A modern reneszánsz derült idomai című albumban öt, az Ybl-épületsorsok az Unger-háztól a Kálvin térig című könyvben négy képpel szerepelek. Az Iparművészeti Múzeum Lechner, az alkotó géniusz című kiállításához kapcsolódó katalógusában a kecskeméti városházát bemutató tizennégy fotóm szerepel, melyek közül kettő a kiállításon poszter méretben is látható volt. A Metszet című építészeti folyóiratban az 15 fotóm illusztrálja a Várkert bazárt ismertető tanulmányt.
2017-ben, a reformáció 500 éves jubileuma alkalmából több kiállításhoz és rendezvényhez járultam hozzá a fotóimmal. Ezek közül kiemelkedik a Magyar Nemzeti Múzeum Ige-idők kiállítása, amelynek nemcsak enteriőrfotóit, hanem a katalógus teljes felvidéki képanyagát is én készítettem el.
A Reformáció Emléknapján a Sportarénában megrendezett Nemzeti Megemlékezésen is a – református és evangélikus templombelsőket bemutató – fotóimat vetítették az istentisztelet alatt.
dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN (Reggeli didergős, Jövés-menés a Pályázat Nyertese; Mindig együtt, Két keréken
Nagyjából 10-12 éve hobbim a fotózás. Azóta vagyok tagja több internetes fotósoldalnak és veszek részt különböző fotópályázatokon.
Kedvenc témám az épületfotózás, de szívesen fotózok tükröződéses képeket, elkapott pillanatokat, részleteket, illetve készítek street-fotókat, minimálokat.
Szeretem, ha rend van a képeimen. Ennek igyekszem alárendelni a téma kiválasztását, a kép geometriai egyszerűségű megkomponálását, szerkesztését és a lehetőleg nem szokványos nézőpont megválasztását.
Hobbifotósként úgy gondolom, hogy a jó fotó titka: kamera + nyitott szem + egyéni látásmód. Kamerám biztosan van…
VERES MARIANN: (Extázis)
Egyetemista voltam, mikor elkezdtem fotózni. Ekkor külföldön éltem, sokat utaztam, rengeteg érdekes témát találtam, de a képeimen ezeknek a hangulata nem jött vissza, így hamar feladtam ezt a hobbit. Néhány éve találtam rá újra. Különösen szeretek apró részleteket lencsevégre kapni. A fotózás segít abban, hogy ha új, ismeretlen helyen járok, olyan dolgokat is észrevegyek, amelyek látszólag érdektelenek, de ha jobban megnézzük, nem azok.
ZÁCS ÁGOSTON: (Háromszög, Átkaroló, Madárka)
Nyugdíjas vagyok. Bár gyermekkorom óta mindig volt fényképezőgépem, és a filmes fotózás alapfogalmait korán megtanultam, komolyabban csak 7-8 éve kezdtem foglalkozni a fotózással, ma már természetesen DSLR géppel.
Jelenleg a csepeli Stemmer Ferenc Fotóklub tagjaként igyekszem a turista, vagy családi képeknél igényesebb fotókat készíteni. Az elmúlt 2 évben kezdtem fotópályázatokra küldeni képeket, több esetben kerültek kiállításra képeim, egyebek között a Győri Fotóklub "Így látom a világot" című, a Bács-Kiskun megyei Kereskedelmi és Iparkamara "A munka világa" című pályázatain, valamint a tavalyi és az idei Vizuális Művészeti Hónap fotókiállításon is.
A témákat, műfajokat illetően nem vagyok válogatós, a tájképtől a street-fotón át a portréig szinte mindent szívesen fotózok, a természetes fény mellett igyekszem a rendszervakus és a stúdióvilágítás lehetőségeit is megismerni.
A BMK Galéria kiállításai ingyenesen tekinthetők meg.
Információ: Sarnyai Rita
telefon: 371-2760, 371-2770,
e-mail:
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
,
Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Kapcsolódó cikkünk gyermekek, fiatalok, pedagógusok számára:
Színes séta – nyisd tágra a szemed! – a BMK Galéria múzeumpedagógiai foglalkozásai »
• hétfőtől–péntekig 9.00–20.00,
• szombaton 13.00–18.00,
• vasárnap csak rendezvény idején.
2016. évi kiállításainkról itt olvashat »
Tekintse meg 2017. évi őszi–téli műsorfüzetünket!
MEGKÖZELÍTHETŐSÉG
1119 Budapest, Etele út 55/a.
GPS koordináták: N47.464206, E19.03141
Intézményünk tömegközlekedéssel megközelíthető: az M4-es metróval, 7, 103, 107, 114, 213, 214-es autóbusszal, Bikás park megállónál kell leszállni.
Minden buszjáratnak közlekedik alacsonypadlós változata is, melyet a menetrendekben aláhúzással jelölnek.
Közművelődési Minőség Díj 2012
Négy évtizednyi múlttal hirdette meg ismét ebben az évben a Budapesti Művelődési
Központ a 33. Vizuális Művészeti Hónap kiállítás- és programsorozatot, amely a
fővárosi amatőr képző- és fotóművészek számára kínál pályázati s egyben
bemutatkozási lehetőséget.
A sorozat első tárlata a fotópályázat kiállítása.
A pályázatra ebben az évben 32 alkotó 320 fénykép beküldésével jelentkezett.
A fényképeket két témában, SZABADON VÁLASZTOTT, illetve AZ UTCA témakörökben
lehetett benyújtani. A pályaművek mintegy kétharmada tartozott az első s
egyharmada a második kategóriába. A fényképeket nyilvános keretek között zsűri
bírálta el, melynek tagjai voltak EIFERT JÁNOS fotóművész, egyben a zsűri elnöke
és Olasz Ágnes, illetve Gimesi András fotográfusok. A zsűri 19 pályázó 39
fotójának kiállítása mellett döntött. Helyezési sorrendet nem állított fel, egy
alkotót nyilvánított a pályázat nyertesének, 8 alkotót pedig oklevéllel
jutalmazott.
A 33. Vizuális Művészeti Hónap fotópályázatának nyertese:
Dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN, amelyet a REGGELI DIDERGŐS és a JÖVÉS-MENÉS című
fényképeiért érdemelt.
A 33. Vizuális Művészeti Hónap fotópályázatának oklevelét kapják:
Dr. MANN JUDIT: PERBEN, HARAGBAN
FARKAS IMRE: PORTUGÁL PAVILON
HODOSSY ILONA: MESEVÁROS
KOVÁCS JUDIT: SZELLEMKÉP
KOZMA CECILIA: ÉLETKÉP
LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY: ÁRNYVITORLÁS
NAGY SUGÁR: RITMUS AZ ESŐBEN
SZŐNYI ISTVÁN: KOLONTÁR UTCÁJA
A pályázat nyertese számára önálló kiállítási lehetőséget kínálunk a jövő év I.
felében a BMK Galériában, az oklevéllel jutalmazottak pedig részt vehetnek
ugyanitt egy számukra rendezett csoportos kiállításon.
A 33. VIZUÁLIS MŰVÉSZETI HÓNAP
FOTÓPÁLYÁZAT KIÁLLÍTÓI
BORBÉLY DÁNIEL:
West Georgia
dr. MANN JUDIT:
Perben, haragban OKLEVÉL
dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN:
Reggeli didergős, Jövés-menés
I. HELYEZETT, Mindig együtt, Két keréken
ÉLES REA:
Szoborember
FARKAS IMRE:
Portugál pavilon OKLEVÉL
Elhagyatott tanyavilág
FÁBIÁN ANDRÁS:
Provident székház
HODOSSY ILONA
Meseváros OKLEVÉL; Jégzajlás, A zöld tó,
Sziluett
KOVÁCS JUDIT:
Szellemkép OKLEVÉL
KOZMA CECÍLIA:
Életstílus OKLEVÉL
LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY:
Árnyvitorlás OKLEVÉL; A hírlap, Kettesben, Ívek, Mindörökké, Minimál, Vonalak
NAGY CSILLA:
A fény felé
NAGY SUGÁR:
Ritmus az esőben OKLEVÉL; Mindig, mindenhol
NERHAFT ANTALNÉ:
Lépcsőház
NÉMETH MIKLÓSNÉ:
Kép a képben OKLEVÉL
SIMÁK GERGŐ:
Lisszabon V., Nyugalom
SZALAI MIHÁLY:
A híd, Hazafelé
SZŐNYI ISTVÁN:
Kolontár utcája OKLEVÉL; Kísértetek utcája
VERES MARIANN:
Extázis
ZÁCS ÁGOSTON:
Háromszög, Átkaroló, Madárka
BORBÉLY DÁNIEL: (West Georgia)
Hobbi szinten foglalkozom fotózással 4 éve. Elsősorban digitális kamerával
dolgozom. Képeimmel azt próbálom megörökíteni, hogy az emberek hogyan használják
a közösségi tereket. Képeim tárgya az egyes emberek helyett egy terület lakói és
életterük közti kapcsolat. Második alkalommal kerül képem/képeim kiállításra, így
minden lehetőséget – beleértve a BMK Fotópályá-zatot is – izgalmas momentumnak
tartok.
ÉLES REA: (Szoborember)
3 éve vettem először kézbe tükörreflexes fényképezőgépet, kb. 2 éve fotózok
rendszeresen. Mindig érdekeltek a művészetek, foglalkoztam vers-, és
prózaírással, zeneművészettel, és táncművészettel is. A fotózással kíváncsiságból
kezdtem foglalkozni, és rájöttem, hogy ez nem csak hobbi, hanem nagyon jó
önkifejezési módszer is, nagyon szeretek a képeimen érzéseket, hangulatokat
megörökíteni. A Kőbányai Fotóklub tagjaként igyekszem tapasztaltabb fotós
társaimtól tanulni, és fejlődni a fotóművészet területén.
FARKAS IMRE: (Portugál pavilon OKLEVÉL; Elhagyatott tanyavilág)
Hivatalosan okleveles építészmérnök, egy belsőépítészeti cég ügyvezetője vagyok.
2016 nyara óta nyugdíjas. Valójában az építés, az utazás, a fotográfia
szenvedélyes művelője. A szerencse úgy hozta, hogy bejárhattam Erdély egy
részének gyönyörű tájait, városait, de eljutottam a Balti országokba, és szinte
hihetetlen, még Közép-Ázsiába is, a híres Szamarkandba. Mostanában sokszor egy
szakmai – építész-csapattal utazom, ahol nincs megállás, állvány kizárva, és
majdnem mindig kutyafuttában kell keresni az érdekes kivágásokat. A
bakancslistás helyek közül már jártam Angkorban, a Machu Picchu pára borította
misztikus hegyén, Agrában a Tadzs Mahal gyönyörű mauzóleumánál, a Burj Dubai 123.
emeletén, hőlégballonban, Magyarország légterében, kisrepülőgépen, a Balaton
felett. A BMK REFLEX Fotóklub és a Magyar Fotóművészek Világszövetségének vagyok
tagja.
FÁBIÁN ANDRÁS: (Provident székház)
Több mint 40 éve vagyok tagja a Budai Fotó-és Filmklub alkotó közösségének.
A régi és a modern kor építészetének emlékeit, lenyomatait, az ember és a
természet alkotta táj szépségeit szeretném a fotóimon bemutatni – több vagy
kevesebb sikerrel!
HODOSSY ILONA: (Meseváros OKLEVÉL; Jégzajlás, A zöld tó, Sziluett)
Nagyon szeretek fotózni, elsősorban a fények-árnyékok, a formák-ívek és érdekes
alakzatok, tükröződések játékossága érdekel. Az épületek, hidak szerkezetei,
motívumai, a természet színei, a víz (ami minden pillanatban változik)
megörökítése mind-mind kihívás számomra. Emellett örömmel tölt el az ellesett
pillanatok lefényképezése, ha sikerül visszaadni a pillanat varázsát.
Szeretek apró részleteket fotózni, sok mindent másként látunk a valóságban, mint
egészen közelről egy objektíven keresztül.
KOVÁCS JUDIT: (Szellemkép OKLEVÉL)
Az ELTE Bölcsészkarára jártam. Kedvenc munkahelyem egy Alapítvány volt, ahol a
világot akartuk megváltani. Furcsa mód nem sikerült. Azóta is keresem önmagam, de
sajnos nem találom. Persze bőven van még időm, hisz alig vagyok túl a hatvanon.
Nyolc évig festettem, de most tavasszal megörököltem unokám fényképezőgépét, és
gondoltam, megpróbálkozom a fotózással is. Az emberek, az ellesett pillanatok
érdekelnek – és az absztrakt képek.
KOZMA CECÍLIA: (Életstílus OKLEVÉL)
Aktív éveimben erősáramú villamosmérnökként dolgoztam. Néhány évvel ezelőtt
kezdtem el foglalkozni a fotózással, amely tevékenység mára már a mindennapjaim
része lett. Minden érdekel: a tájak, az érdekes épület- és utcarészletek, a
geometriai formák, a színek és a hangulatok megörökítése egyaránt. A 60+ Fotókör
csoportos kiállításain 2009 óta veszek részt, az APS Fotóstúdió életébe pedig
2012-ben kapcsolódtam be.
Kozma Cecilia (folytatás az előző hasábból))
Pályázatokon sikereim már adódtak, pl. MAFOSZ-Szalon, BMK, Világszövetség,
Ökumenikus, Házunk-Hazánk, Csak tiszta forrásból.
LACZKÓ-MAGYAR GYÖRGY: (Árnyvitorlás OKLEVÉL; A hírlap, Kettesben, Ívek,
Mindörökké, Minimál, Vonalak)
A fotózás számomra olyan, mint egy lélegzet, egy szívdobbanás.
A fotózás egy nagy szerelem, amely ezer szállal összeköt. Hűséges társam
útjaimon,
segít megismerni a világot, ami körülvesz. Megtanított látni, a szépséget
észrevenni.
Segít megmutatni másoknak lelkem rezdülését.
dr. MANN JUDIT: (Perben, haragban OKLEVÉL)
Egyetemista koromban szerettem bele a fotózásba, akkor már eredményesen
szerepeltem pályázatokon, kiállításokon. Majd 20 év kihagyás következett, ami
alatt felnőttek a fiaim és vissza lehetett térni ehhez a csodálatos játékhoz.
Kedvenc témám ma is az ember, a mindennapi élet, de szívesen nézelődöm a
természetben, a nagyvárosokban is. Nekem nagyon bejött a digitális fotózás,
szerintem sok új lehetőséget adott a fotósok kezébe. De azért szeretettel
emlékszem a
sötétkamrában a hívótálakra is, amelyekben varázslatosan jöttek elő a képek a
derengő vörös fényben.
NAGY CSILLA: (A fény felé)
10 éves korom óta fényképezek. Már akkor sem olyan fotókat készítettem, ami
a valóság, a pillanat egyszerű leképezése, azt gondoltam, az a képeslapok műfaja.
A digitális technika nagyon megtalált – nem kell a nehéz felszerelést cipelni,
és nem kell a kattintások számát limitálni. Bár a bőségből se könnyű beválasztani
vagy kidobni, ami nekem tetszik vagy nem, de a kiválasztott képeket a számítógép
segítségével akár át is alakíthatom az ízlésem szerint. No, nem úgy, hogy más
legyen, hanem, hogy jobb legyen. Szerintem ez egy szubjektív műfaj. Szeretem.
NAGY SUGÁR: (Ritmus az esőben OKLEVÉL; Mindig, mindenhol)
Nagyjából 10 éve fotózok. Örömfotósnak tekintem magam. A fotózásom kezdete óta
elsősorban épületképek felé vonzódom, mert szeretem a szimmetriát, a dinamikát és
a ritmust visszalátni a fotókon. Az utóbbi időben aztán kinyíltam más témák felé
is, például a városképek vagy tájképek (ott is inkább a dinamikát, ritmust
keresem). Ezekhez képest még újabb kitekintés a street-fotó és az emberábrázolás.
Most próbálok gyakorlatot szerezni abban, hogy érdekes tevékenységben örökítsem
meg a hétköznapokat.
Szeretném, ha a témák tekintetében többirányúvá nőné ki magát az érdeklődésem,
úgy, hogy továbbra is megmaradhassak a képek ritmusánál és dinamikájánál.
NERHAFT ANTALNÉ: (Lépcsőház)
A fényképezés szeretetét, a fotózás alapjait édesanyám ismertette meg velem.
Sok éve fényképezek, 1998 óta szerepelek csoportos kiállításokon, veszek részt
pályázatokon.
Kedvenc témáim a fény-árnyék, a tükröződések, az érdekes formák, részletek.
Hét alkalommal volt önálló kiállításom, igyekeztem mindig valami újat megmutatni.
Készítettem képeimből montázsokat, haigákat, összeállítottam kép párokat,
triptichonokat, tematikus sorozatokat.
Hagyományosan, filmre fényképezek, bár tervezem a digitális fotózással történő
megismerkedést, amelytől új lehetőségeket várok.
NÉMETH MIKLÓSNÉ: (Kép a képben OKLEVÉL)
Érzések, emlékek, tanítás, gyűjtések,képzőművészeti tevékenységek… A fotózás
szenvedélye hobbym, életem része. A pillanat megragadása, a kész mű átalakítása,
szerkesztése, régi és új technikák elsajátítása önképzéssel. Ismereteim
bővítéseként a fotótörténet múltját kutatva rátaláltam az adott korra jellemző
fotótechnikával készült pár képre, ma már történelmi emléknek számít az 1900
évekből.
(Németh Miklósné – folytatás az előző hasábból)
Újra érdeklődésem középpontjába került a fotóművészet különleges ága, ezáltal
fotóim egy részén a régi fotóeljárást alkalmazom, különböző anyagok
felhasználásával készített alkotások érdekes textúráját figyelve. A kiállításon
látható fotó is egy régi technika: cianotípia. Munkáim saját tulajdonban,
barátok, ismerősök körében vannak, nem kerültek nyilvánosság elé. Az első
bemutatkozásom a mai, köszönöm a lehetőséget!
SIMÁK GERGŐ: Lisszabon V., Nyugalom)
SZALAI MIHÁLY: (A híd, Hazafelé)
Nyugdíjas üzemmérnök vagyok. Az amatőr fényképezést több évtizede gyakorolom,
több országos és egyéni kiállításon szerepeltek képeim. Elsősorban a fekete-fehér
képeket kedvelem, néhány éve gyakorolom a digitális technikát, de továbbra is az
analóg filmes fotózás a "szívem kedvese".
SZŐNYI ISTVÁN: (Kolontár utcája OKLEVÉL) Kísértetek utcája
Irodalom- és művészettörténész végzettségű fotográfusként műemlék- és épület-
fotózásra szakosodtam. Specialitásom a műemlék- és egyéb épületek külső és belső
tereinek látványos, panorámaszerű bemutatása. 2014-ben három reprezentatív
albumban jelentek meg képeim.
Az Ybl Miklós-emlékév alkalmából kiadott, A modern reneszánsz derült idomai című
albumban öt, az Ybl-épületsorsok az Unger-háztól a Kálvin térig című könyvben
négy képpel szerepelek. Az Iparművészeti Múzeum Lechner, az alkotó géniusz című
kiállításához kapcsolódó katalógusában a kecskeméti városházát bemutató tizennégy
fotóm szerepel, melyek közül kettő a kiállításon poszter méretben is látható
volt. A Metszet című építészeti folyóiratban az 15 fotóm illusztrálja a Várkert
bazárt ismertető tanulmányt.
2017-ben, a reformáció 500 éves jubileuma alkalmából több kiállításhoz és
rendezvényhez járultam hozzá a fotóimmal.
(Szőnyi István – folytatás az előző hasábból)
Ezek közül kiemelkedik a Magyar Nemzeti Múzeum Ige-idők kiállítása, amelynek
nemcsak enteriőrfotóit, hanem a katalógus teljes felvidéki képanyagát is én
készítettem el.
A Reformáció Emléknapján a Sportarénában megrendezett Nemzeti Megemlékezésen is a
– református és evangélikus templombelsőket bemutató – fotóimat vetítették az
istentisztelet alatt.
dr. TÓTH-PIUSZ ISTVÁN (Reggeli didergős, Jövés-menés a Pályázat Nyertese; Mindig
együtt, Két keréken
Nagyjából 10-12 éve hobbim a fotózás. Azóta vagyok tagja több internetes
fotósoldalnak és veszek részt különböző fotópályázatokon.
Kedvenc témám az épületfotózás, de szívesen fotózok tükröződéses képeket,
elkapott pillanatokat, részleteket, illetve készítek street-fotókat, minimálokat.
Szeretem, ha rend van a képeimen. Ennek igyekszem alárendelni a téma
kiválasztását, a kép geometriai egyszerűségű megkomponálását, szerkesztését és a
lehetőleg nem szokványos nézőpont megválasztását.
Hobbifotósként úgy gondolom, hogy a jó fotó titka: kamera + nyitott szem + egyéni
látásmód. Kamerám biztosan van…
VERES MARIANN: (Extázis)
Egyetemista voltam, mikor elkezdtem fotózni. Ekkor külföldön éltem, sokat
utaztam, rengeteg érdekes témát találtam, de a képeimen ezeknek a hangulata nem
jött vissza, így hamar feladtam ezt a hobbit. Néhány éve találtam rá újra.
Különösen szeretek apró részleteket lencsevégre kapni. A fotózás segít abban,
hogy ha új, ismeretlen helyen járok, olyan dolgokat is észrevegyek, amelyek
látszólag érdektelenek, de ha jobban megnézzük, nem azok.
.
ZÁCS ÁGOSTON: (Háromszög, Átkaroló, Madárka)
Nyugdíjas vagyok.
Bár gyermekkorom óta mindig volt fényképezőgépem, és a filmes fotózás
alapfogalmait korán megtanultam, komolyabban csak 7-8 éve kezdtem foglalkozni a
fotózással, ma már természetesen DSLR géppel.
Jelenleg a csepeli Stemmer Ferenc Fotóklub tagjaként igyekszem a turista, vagy
családi képeknél igényesebb fotókat készíteni.
Az elmúlt 2 évben kezdtem fotópályázatokra küldeni képeket, több esetben kerültek
kiállításra képeim, egyebek között a Győri Fotóklub "Így látom a világot" című, a
Bács-Kiskun megyei Kereskedelmi és Iparkamara "A munka világa" című pályázatain,
valamint a tavalyi és az idei Vizuális Művészeti Hónap fotókiállításon is.
A témákat, műfajokat illetően nem vagyok válogatós, a tájképtől a street-fotón át
a portréig szinte mindent szívesen fotózok, a természetes fény mellett igyekszem
a rendszervakus és a stúdióvilágítás lehetőségeit is megismerni.
- Részletek
- Szülőkategória: BMK Rendezvénymúzeum
- Kategória: Lezajlott művészeti rendezvények
- Megjelent: 2017. november 13
- Módosítás: 2019. július 01
- Találatok: 2922