A „Kinn a farkas, benn a bárány” fogócskát mindenki ismeri: a koronavírus idején kinn a vírus, korán benn a gyerek. Az aprónép még nem érti igazán, miért változott meg egyik pillanatról a másikra az ő jól megszokott kis világa. A kortárs meseszerzők, hivatásos és vizuális mesélők, sőt az óvónők és óvóbácsik, tanítók tisztában vannak vele, milyen fontos szerep jut most a kisgyerekesek életében a meséknek. Tudják, hiszen mesékkel foglalkoznak, melyek segítenek élni és túlélni. Tudja ezt kollégánk is, aki őszi évadunkban a koronavírus-vészhelyzet korlátozásai mellett hétköznap esténként 18.30 órától nyitja ki a kincsesládáját – Hallgassátok szeretettel Oli bácsi meséit!
A kisgyerekek ebben az „új” világban nem is csoda, ha nehezen viselik az új szabályokat, a társaiktól való elszakadást. A szülők sincsenek ezzel másképpen, és ez is teljesen természetes állapot. Az „óriászsáknyi” türelemre most igen nagy szükségük lenne, de ez gyakran egyetlen pillanat alatt elillan… Szerencsére a mesék már ősidők óta támaszai az emberiségnek, összesűrűsödött bennük az évezredes tudás, ennek köszönhetően most is tudják, mi a feladatuk: békét, szeretet és megnyugvást hozni a mindennapokba.
Mesélő: Balázs Olivér
A tizenkét táncoló hercegnő ♦ A békakirályfi ♦ Hamupipőke ♦ Hófehér és Rózsapiros ♦ Borsószem királykisasszony – A Grimm fivérek meséi nyomán
A csillaglány és a lenvirág (ausztrál tündérmese) ♦ Bodri a holdra megy (angol mese) ♦ A fiú, aki elment az Északi szélhez (George Webbe Dasent mesegyűjteménye nyomán) ♦ Kaatje kincse (holland mese)
Varázsló és boszorkányok, óriások és dzsinnek: Jancsi és Juliska ♦ Amal és a Dzsinn (perzsa tündérmese) ♦ Hófehérke és a hét törpe (A Grimm fivérek meséi nyomán) ♦ A répákat számláló óriás (német tündérmese)
Rongylábmanó ♦ A suszter manói (Grimm fivérek meséi nyomán) ♦ A három kívánság (angol népmese) ♦ Az oroszlán és a kisegér (Ezópus fabulája nyomán) ♦ A Hó-leány és a Tű-fiú (német mese)
A hét holló (lengyel tündérmese) ♦ A tizenkét ablak (Walter de la Mare meséje) ♦ Csipkerózsika (Charles Perrault meséje nyomán) ♦ Incike-pincike (angol népmese)
Az oroszlán és a kisegér (Ezópus fabulája nyomán) ♦ Miért nincs a Manx macskának farka? (Man szigeti legenda) ♦ A három kismalac (angol népmese) ♦ Miért hord mellényt a vörösbegy? (inuit mese) ♦ Androklész és az oroszlán (Phaedrus fabulája nyomán)
A varázslóinas (német mese) ♦ Aranyhaj és a három medve (Anrew Lang meséje nyomán) ♦ Péter és a farkas (Szegej Prokofjev librettója nyomán) ♦ Dick Whittington (angol legenda) ♦ A kincset érőkályha (osztrák mese)
A rút kiskacsa (Hans Christian Andersen meséje nyomán) ♦ A három szilaj kecskegida (európai mese) ♦ A mohó kutya (angol mese) ♦ A macska meg az egér (a Grimm fivérek meséje nyomán) ♦ A csodálatos pudingos fazék (Svéd népmese)
Kapcsolódó cikkünk:
Hallgassátok meg Oli bácsi anyák napi verscsokrát is :)
Információ: Balázs Olivér és Oláh Sándor, Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Az újra nyitással kapcsolatban, kérjük, hogy folyamatosan figyeljék honlapunkat és hivatalos Facebook oldalunkat». Megértésüket köszönjük! ♦ Keresse további virtuális kulturális ajánlókat »
Intézményünk tömegközlekedéssel megközelíthető: az M4-es metróval, 7, 103, 107, 114, 213, 214-es autóbusszal, Bikás park megállónál kell leszállni.
Minden buszjáratnak közlekedik alacsonypadlós változata is, melyet a menetrendekben aláhúzással jelölnek.
Csatlakozzon Facebook oldalunkhoz: BMK Facebook oldal
Pillantson rá Ön is elkapott pillanatképeinkre: BMK az Instán
Kövesse szösszeneteinket a Twitteren!
Látogasson el Youtube oldalunkra is: BMK Youtube csatorna
Lapozzon bele kiadványainkba: a BMK kiadványai az Issuun.
Közművelődési Minőség Díj 2012
- Részletek
- Szülőkategória: BMK lakossági szolgáltatások
- Kategória: BMK rendezvények
- Megjelent: 2020. április 29
- Módosítás: 2020. november 25
- Találatok: 10028