Betűméret növelése Betűméret csökkentése FacebookBMK a YouTube-onBMK az Issuu-nRSS FeedBMK HírlevélChange to English

Namzeti Kulturális Alap

Az állandó szakmai kollégiumok frissített listája (2012. január 16.).

Előadó-művészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy): Nagy Viktor, rendező, a Táncművészeti Főiskola tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Boronkay Antal, zenetörténész, az Universal Music Publishing Editio Musica Budapest Zeneműkiadó Kft. ügyvezető igazgatója

Ember Csaba, zenetanár, karnagy, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Zeneiskola igazgatója, a Magyar Zeneiskolák és Művészeti Iskolák Szövetségének elnöke

Gáspár Máté, kulturális menedzser, az Open Society Institute Arts and Culture Program igazgató-helyettese

Kovács Gerzson Péter, Harangozó Gyula-díjas koreográfus, látványtervező, a TranzDanz együttes művészeti vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Popa Péter, a Magyar Szimfonikus Zenekarok Szövetségének főtitkára, a Zenekar című folyóirat alapítója és főszerkesztője

Szarvas József, Jászai Mari-díjas színész, a Nemzeti Színház tagja, a viszáki Pajta Színház és Galéria tulajdonosa

Szűcs Gábor, színész, rendező

Uhrik Dóra, táncművész, táncpedagógus, Kossuth- és Liszt-díjas, Érdemes művész, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola táncművészet igazgató-helyettese

Zsoldos Béla, zeneművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, a Magyar Jazz Szövetség alelnöke

Építőművészet és Örökségvédelem Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy): Pottyondy Péter, okleveles építészmérnök, a KÖZTI Zrt. építész vezető tervezője, stúdióvezetője

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Farkas Mária, építész vezető tervező, a Domiporta Építész Stúdió Kft. alapítója és ügyvezetője

Dr. Zsidi Paula, régész, muzeológus, a Budapesti Történeti Múzeum főigazgató-helyettese

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Földes László, építész, a Földes és Társai Építésziroda Kft. ügyvezetője

Mihályfi László, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Kulturális Örökségvédelmi Főosztály vezetője

Prof. Dr. Müller Ferenc, építészmérnök, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem ny. egyetemi tanára, Fót város főépítésze

Folyóirat-kiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Dr. Bednanics Gábor, József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Irodalomtudományi Intézetének docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Kollár Árpád, író, műfordító, szerkesztő, a SZTE-BTK Klasszikus Magyar Irodalom Tanszék óraadó tanára

P. Szabó Ernő, újságíró, a Magyar Nemzet kulturális rovatának munkatársa

Szenes István, belsőépítész, iparművész, stúdióvezető, Ybl-és Europa Nostra-díjas, egyetemi docens, a Magyar Belsőépítész Egyesület elnöke, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja

Szentmártoni János, József Attila-díjas költő, a Magyar Írószövetség elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Kamp Salamon, karnagy, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos egyházzenei igazgatója, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Lutheránia Énekkar vezetője

Dr. Márialigeti Károly, biológus, egyetemi tanár, az ELTE Mikrobiológiai Tanszék vezetője

Dr. Szakács László, a Grabowski Kiadó Kft. ügyvezető igazgatója, a Médiapiac című újság főszerkesztője

Könyvkiadás Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Dr. Thimár Attila, irodalomtörténész, kritikus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Karának egyetemi docense

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Bucsi Szabó Zsolt, a Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége koordinátora

Dr. Falusi Márton, irodalmi szerkesztő, a Hitel című folyóirat szépirodalmi szerkesztője, a Magyar Napló világirodalmi rovatának vezetője

Dr. Hermann Róbert DSc., történész, a Hadtörténeti Intézet és Múzeum parancsnokának tudományos helyettese, az MTA doktora

Szemadám György, festőművész, író, a Magyar Művészeti Akadémia elnökségi tagja

Venyigéné Makrányi Margit, informatikus könyvtáros, a miskolci II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Bertha Zoltán, irodalomtörténész, kritikus, a budapesti Károli Gáspár Református Egyetem Modern Magyar Irodalmi Tanszékének egyetemi docense

Prof. Dr. Falus András, Széchenyi-díjas magyar immunológus, egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja, a SOTE Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézetének vezetője

Prof. Dr. Kellermayer Miklós, az orvostudomány doktora, a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának professor emeritusa

Dr. Kengyel Miklós, jogász, a Professzorok Batthyány Körének tagja, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának tanára

Közgyűjtemények Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Dr. Kenyeres István, az Önkormányzati Levéltárak Tanácsának alelnöke, Budapest Főváros Levéltára főigazgató-helyettese

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Dr. Cseri Miklós, a Szentendrei Szabadtéri Múzeumok főigazgatója

Dr. habil. Kálnoki-Gyöngyössy Márton, a Megyei Múzeumok Igazgatóságainak Szövetsége elnöke, a Pest Megyei Múzeumok Igazgatóságának igazgatója

Dr. Tilcsik György, a Vas Megyei Levéltár igazgatója

Tőzsérné Géczi Andrea, az egri Bródy Sándor Városi és Megyei Könyvtár igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Sepseyné Dr. Vígh Annamária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Közgyűjteményi Főosztályának vezetője

Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtárának főigazgatója

Mecsériné Doktor Rozália, a körmendi Faludi Ferenc Városi Könyvtár igazgatója

Közművelődés és Népművészet Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Dr. Balogh Balázs, néprajzkutató, MTA Bölcsészettudományi Kutatóközpont Néprajztudományi Intézetének igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Csasztvan András, a Szarvasi Általános Művelődési Központ Vajda Péter Művelődési Központ és Turul Mozi igazgatója, a Szarvasi Regionális Színház Kht. ügyvezető igazgatója

Csatlósné Komáromi Katalin, művelődési és felnőttképzési menedzser, a sárospataki Művelődés Háza és Könyvtára intézményvezetője, a Magyar Népművelők Egyesületének tagja

Igyártó Gabriella, kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetsége ügyvezető igazgatója

Lacknerné Brückler Andrea, közművelődési szakember, tanár, a Pécsi Kulturális Központ igazgatója, a Kulturális Központok Országos Szövetségének elnöke

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Agócs Gergely, néprajzkutató, a Hagyományok Házának tudományos munkatársa

Jantyik Zsolt, a debreceni Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár és Művelődési Központ igazgatóhelyettese

Juhász Zsófia, a Fejér Megyei Művelődési Központ igazgatója

Kulturális Fesztiválok Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Kálomista Gábor, producer, a Megafilm Kft. ügyvezető igazgatója, a Thália Színház menedzserigazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Héra Istvánné, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetsége elnöke

Inkei Péter, a Kelet-Közép-Európai Kulturális Obszervatórium Alapítvány igazgatója

Zimányi Zsófia, a Magyar Művészeti Fesztiválok Szövetségének elnöke, a Rózsavölgyi és Társa Kft. igazgatója

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Bodrogai László, a Magyar Turizmus Zrt. Közép-dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága mb. igazgatója

Dr. Révész Mária, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Miniszteri Kabinet főtanácsadója

Szépirodalom és Ismeretterjesztés Kollégiuma

A kollégium vezetője (a szakmai szervezetek által delegált személy): Prof. Dr. habil Szakály Sándor, az MTA doktora, a Károli Gáspár Református Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Dr. Balázs Géza, nyelvész, egyetemi tanár, az ELTE BTK Mai Magyar Nyelvi Tanszék vezetője

Dr. Boka László, irodalomtörténész, könyvtáros, az Országos Széchenyi Könyvtár tudományos igazgatója

Mezey Katalin, József Attila-díjas író, költő, az Írók Szakszervezetének egyik alapítója, az Írók Alapítványa alapítója, a Széphalom Könyvműhely vezetője

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Antall István, a Magyar Rádió Kulturális Szerkesztőségének irodalmi szerkesztője

Dr. Kubassek János, geográfus, az érdi Magyar Földrajzi Múzeum igazgatója

Reményi József Tamás, József Attila-díjas kritikus, a Palatinus Kiadó szerkesztője

Sipos Endre, képzőművész, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium művészettörténeti és festészeti tanára, a Fővárosi Pedagógiai Intézet rajz vezető szaktanácsadója

Vizuális Művészetek Kollégiuma

A kollégium vezetője (miniszteri hatáskörben kinevezett személy): Dr. Fabényi Julia, Németh Lajos-díjas művészettörténész, a Baranya Megyei Múzeumok Igazgatósága Janus Pannonius Múzeum igazgatója

A szakmai szervezetek által delegált személyek:

Aknay János, Kossuth- és Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete elnöke

Baki Péter, fotótörténész, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója, a Kaposvári Egyetemi Művészeti Kar Fotográfiai Tanszék vezetője

Bakos Istvánné, az Uránia Nemzeti Filmszínház ügyvezető igazgatója, az Art-mozi Egyesület elnöke

Rényi Krisztina, Ferenczy Noémi-díjas grafikusművész

Tildi Béla, Ferenczy Noémi-díjas belsőépítész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem adjunktusa

Miniszteri hatáskörben kinevezett személyek:

Dr. Fajcsák Györgyi, a Hopp Ferenc Kelet-Ázsiai Művészeti Múzeum igazgatója

Haris László, Balogh Rudolf-díjas fotóművész

Ledényi Attila, műgyűjtő, az EDGE Communications ügyvezető igazgatója

Nagy Árpád Pika, díszlettervező, Munkácsy Mihály-díjas festőművész

Frissítve: 2012. január 16., hétfő

Share
▼ Lakossági tartalom ▼

BMK lakossági szolgáltatások Doboz kibontása

Keresés Doboz kibontása

Vendégprogramok Doboz kibontása

Fotótár Doboz kibontása

Elismeréseink Doboz kibontása

Rólunk írták Doboz kibontása

Elégedettség mérő Doboz kibontása

1119 Budapest, Etele út 55. Telefon: 06/1/371-2760